MODULY H0

Moje první skála

Po velmi dlouhé době světe div se :o), našla se jedna volná neděle. Už delší dobu travím procházením internetu a hledáním pracovních technik a postupů, které bych rád vyzkoušel. Tak jsem narazil na stránky mnitka.com. Klobouk dolů, tak nádherná a čistá práce! A našel jsem, co jsem hledal, vyzkoušíme výrobu skal podle návodu od mnitky. Tímto mu děkuji za super stránky a parádní popisy postupů, ze kterých se dá vycházet :o)

Začínáme s podkladovou deskou, v mém případě je to březová překližka.

popis obrázku

Hmota skály bude tvořena polystyrénem, takže jsem si nařezal potřebonou velikost, společně s kousky, které budu potom dolepovat do výchozího stavu před sádrováním.

popis obrázku popis obrázku popis obrázku

A jdeme na to. Na podkladovou desku nalepím "základní těleso" (lepím jenom Herkulesem), nebo jak to pojmenovat a začnu dolepovat kousky polystyrénu. Přesně, jak radí mnitka, páratka na fixaci super věc.

popis obrázku popis obrázku popis obrázku popis obrázku popis obrázku

Potom lehce dořežu nahrubo tvary skalpelem.

popis obrázku

A výsledek před začátkem nanášení sádry

popis obrázku

S těmito nástroji budu pracovat. Něco jako špachtle (používá se na vyškrabování spár mezi dlaždicemi), šroubovák, skalpel, štětec, tvrdší kartáček.

popis obrázku

Špachtle a gumová miska pro namíchání sádry. Použil jsem klasickou instalační sádru, jen jsem do ní přimíchal trochu Herkulesu.

popis obrázku popis obrázku popis obrázku

A patláme, patláme ... :o)

popis obrázku

Dopatláno :o)

popis obrázku

A jde se sochat. Skalpelem začnu sádru nařezávat a odlupovat. Dělám to prvně, tak ani moc netuším, čeho chci dosáhnout:o) Spíše jen zkouším, co a jak bude vypadat.

popis obrázku popis obrázku

Je čas přidat jednu kolej. Podlepím ji 2mm lepenkou, aby byla výš a dal se potom udělat příkop mezi skálou a tratí.

popis obrázku popis obrázku popis obrázku popis obrázku

Na první pokus se mi výsledek nelíbil (někde se sádra odloupla až na podkladový polystyrén, jinde se mi nelíbil výsledek sochání). Tak jsem problematická místa znovu zasádroval a začal ještě jednou.

popis obrázku

A po dalších několika hodinách (uff)..., začínám být spokojený s výsledkem. Jinak "odsochaná" suť se hodí pro další práci, takže jí dávám bokem a nechám jí vyschnout.

popis obrázku popis obrázku popis obrázku popis obrázku popis obrázku popis obrázku popis obrázku popis obrázku

Přístě se pustíme do barvení a to bude velká legrace :o)